Niewiarygodne fakty o niezwykłym uniwersum

Niewiarygodne fakty o niezwykłym uniwersum

Marvel. To słowo kojarzy się z niesamowitymi przygodami superbohaterów, niezwykłymi mocami i epickimi bitwami. Od momentu powstania w 1939 roku, stał się jednym z najbardziej rozpoznawalnych uniwersów w historii kultury popularnej. Ale czy wiesz wszystko o tym niesamowitym świecie? 

Co warto wiedzieć?

1. Początkowo firma nosiła nazwę Timely Comics, a jej pierwszym wydawnictwem był komiks zatytułowany „Marvel Comics”. Dopiero w 1961 roku firma zdecydowała się zmienić nazwę na Marvel Comics, co okazało się strzałem w dziesiątkę.

2. Stan Lee – legenda Marvela. Stan Lee, jeden z najważniejszych twórców Marvela, był odpowiedzialny za stworzenie wielu ikonicznych postaci, takich jak Spider-Man, Hulk czy X-Men. Ale czy wiesz, że swoje pierwsze prace dla Marvela, Lee podpisywał pseudonimem „Stan Lee”, aby zachować swoje prawdziwe nazwisko na bardziej prestiżowe projekty?

3. Spider-Man miał swoje początki na jednym z wydawnictw konkurencyjnych. Pierwszy pomysł na postać Spider-Mana pojawił się w głowie Stana Lee, gdy ten pracował dla wydawnictwa DC Comics. Jednak jego pomysł został odrzucony, więc Lee postanowił zaoferować go Marvelowi. Reszta, jak mówią, to historia.

4. Marvel Studios – potęga kina superbohaterskiego. Marvel Studios, oddział Marvel Entertainment, jest odpowiedzialny za stworzenie niezwykle popularnego Marvel Cinematic Universe (MCU). MCU to seria połączonych filmów, które tworzą jedną, spójną historię. Od pierwszego filmu „Iron Man” w 2008 roku, MCU stało się jednym z najbardziej dochodowych franczyz w historii kina. Marvel to bez wątpienia marka, którą znają całe pokolenia.